Tag : социјална дистанца

Вести Живот Забава Магазин Свет Слајдер Филм и ТВ

Генијално: Поради коронакризата, Литванците го претворија најголемиот аеродром во спектакуларно кино (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.
Додека товарен авион одлета од писта на аеродромот VNO во четвртокот во Вилниус, на растоjaние од само сто метри, поголем број луѓе гледаа филм од...
Вести Свет Слајдер

Погледнете како изгледаат пазарите во Торино и Неапол среде пандемија на коронавирус (ФОТО)

В. Т.
На почетокот на март, кога состојбата во Италија со коронавирусот стана многу тешка, италијанскиот премиер Џузепе Конте воведе карантин во таа земја. Најпрво забрани седење...