Tag : социјална дистанца

Спорт Фудбал

ФОТО: Арсенал повторно го посрамоти Месут Озил!

Слободен печат
Микел Артета пред неколку месеци одлучи во целост од составот да го „исфрли“ еден од најискусните германски фудбалери. Месут Озил веќе со месеци не одигра...
Спорт Фудбал

ФОТО: Македонија ги почитува мерките за дистанца, единствена од соседите ќе игра на ЕП

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Македонија обезбеди пласман на Европското првенство кое ќе се одржи идната година во 12 града на стариот континент. Македонија е една од...
Вести Свет

Налепниците за растојание во Либија го добија ликот на Макрон

Илинка Иљоска
Портретот на францускиот претседател Макрон почна да се користи за налепници со кои се ограничува растојанието на купувачите во продавници во кои пазарат само жени...
Живот Магазин Магазин слајдер

Истражувања на Антарктикот покажуваат: Изолацијата го менува вашиот мозок

Слободен Печат
Во изминатите неколку месеци, фразата „социјално дистанцирање“ несомнено влезе во нашето секојдневие. Многумина од нас се најдоа одделени од семејството и пријателите – или барем...
Вести Живот Забава Магазин Свет Слајдер Филм и ТВ

Генијално: Поради коронакризата, Литванците го претворија најголемиот аеродром во спектакуларно кино (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.
Додека товарен авион одлета од писта на аеродромот VNO во четвртокот во Вилниус, на растоjaние од само сто метри, поголем број луѓе гледаа филм од...
Вести Свет Слајдер

Погледнете како изгледаат пазарите во Торино и Неапол среде пандемија на коронавирус (ФОТО)

В. Т.
На почетокот на март, кога состојбата во Италија со коронавирусот стана многу тешка, италијанскиот премиер Џузепе Конте воведе карантин во таа земја. Најпрво забрани седење...