18.8 C
Скопје

Tag : снимал

Вести Регион

Декстер, блискиот соработник на Беливук во Виена ги мачел и ги снимал жртвите

Слободен печат
Австриските власти потврдија дека соработникот на Беливук, Дарио Ѓорѓевиќ и неговата група се осомничени за три убиства. Дарио Ѓорѓевиќ со надимакот Декстер, кој беше уапсен...
Хроника

Беливук ги снимал сите убиства

Вељко Беливук за секое убиство добивал по 300.000 евра од водачот на Кавачкиот клан, и со тоа заработил вистинско богатство. Соработниците на Беливук ги снимиле...