Tag : снабдување

Вести Економија

МЕПСО: Ќе се модернизира најзначајната трафостаница за снабдување на Скопје

Слободен печат
МЕПСО започна со модернизација на трансформаторската станица „Скопје 4″  и со овој проект ќе се замени со нова 110 kV (киловолтна) високонапонска опрема која е...
Вести Македонија

Без струја утре и задутре делови од Центар, Ѓорче Петров, Зелениково и Бутел

Слободен печат
Заради технички зафати во електродистрибутивната мрежа утре без струја ќе бидат делови од Центар, Ѓорче Петров, Зелениково и Бутел. Од 12:30 до 15 часот без...
Вести Македонија

ГОРИ ШУМА ВО ГЕВГЕЛИСКО: Се распламтува накај ветерниците (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Гори шумата над гевгелиското село Прдејци. Пожарот се распламтува накај ветерниците кои ја снабдуваат Гевгелија со струја. Станува збор за предел со ниска стеблеста шума...
Вести Скопје

Селото Батинци утре неколку часа без струја

Слободен печат
Без напојување со електрична енергија утре од 9 до 15 часот ќе бидат корисниците од село Батинци во Општина Студеничани. Како што соопшти РЦУК по...
Вести Скопје

Утре без вода ќе биде дел од Општина Центар

Слободен печат
Дел од корисниците лоцирани на улицата „Антоние Грубишиќ” бр.10 утре од 9 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот...
Вести Македонија

На само неколку километри од Скопје, а без вода и канализација

Слободен печат
Лоцирани на само неколку километри од центарот на Скопје, селата Сопиште, Горно и Долно Соње, Ракотинци и Добри Дол во летниот период често пати се...
Вести Скопје

Нормализирано водоснабдувањето во Тафталиџе

Слободен печат
Отстранет е уличниот дефект и нормализирано е водоснабдувањето на улицата „Прашка” бр. 28 во скопската населба Тафталиџе, соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје. Поради...
Вести Регион

Од каде се снабдува северно Косово со стока? (ФОТО)

Слободен печат
Во северните општини на Косово немало набавка на српски производи преку алтернативните патишта, велат официјалните претставници на косовската Влада, негирајќи ги изјавите на српскиот претседател...
Вести Скопје

Во текот на денот овие улици ќе бидат без вода

Во неколку улици во Скопје ќе има прекин на водоснабдувањето, се вели во соопштението до граѓаните од Ј.П. Водовод и канализација. – На ден 17.06.2019...
Вести Економија

Формирана комисија која треба да спроведе постапка за изградба на систем за дистрибуција на природен гас

МИА Агенција
Владата вчера донесе Решение за формирање Kомисија за спроведување постапка за доделување Договор за воспоставување на јавно приватно партнерство за изградба на нов систем за...