Tag : скокови во вода

Останатo Спорт

Момче на 13 години стана сениорски Европски шампион (ВИДЕО)

Слободен печат
Младиот Украинец Олексеј Середа испиша историја во водените спортови. Со само 13 години и седум месеци тој стана сениорски европски шампион во скокови во вода...