7 C
Скопје

Tag : сипа

Вести Ви Препорачуваме Живот Забава Магазин Свет

НАУЧНИЦИТЕ ФАСЦИНИРАНИ: Морско животно помина когнитивен тест… дизајниран за деца!

В.Т.
Сепиите (морски ткивни животни кое спаѓаат во без’рбетниците) биле ставени на нова верзија на тест со т.н. Мачмелоу коцки (десерт), а резултатите, се чини дека...
Вести Регион

Во БиХ уапсени три лица поврзани со тероризам, откриено нелегално оружје и експлозив

Слободен печат
Најмалку три лица се уапсени во четвртокот во Босна и Херцеговина по налог на одделот за борба против тероризмот при државниот обвинител кој ги сомничи...