13 C
Скопје

Tag : шарунас јасикевичиус

Кошарка Спорт

Барса со македонскиот кошаркарски талент Симиќ во Евролигата (ФОТО)

Слободен печат
Како што стои на официјалниот веб сајт на Евролигата, нашиот млад играч е регистриран во составот на каталонскиот клуб за натпреварите во најсилното клупско натпреварување...
Кошарка Спорт

Тренерот на Барселона, Јасикевичиус позитивен на корона

Слободен печат
Само два дена по стартот на новата сезона во Евролигата, тренерот на Барселона Шарунас Јасикевичиус е позитивен на коронавирус, а покрај него заразен е и...
Кошарка Спорт

Јасикевичиус три години ќе ја води Барса

Слободен печат
Како што и се најавуваше, денеска истото беше потврдено од страна на каталонскиот клуб. Барселона и официјално има нов тренер, поранешниот литвански репрезентативец Шарунас Јасикевичиус....
Кошарка Спорт

Јасикевичиус ќе го менува Пешиќ на клупата на Барселона?!

Слободен печат
Иако во каталонските медиуми топ тема се случувањата во фудбалскиот клуб кој е на добар да ја загуби титулата, не е заборавен и кошаркарскиот клуб...
Кошарка Спорт

Грците со „бум“ трансфер: Обрадовиќ и ПАО, втор дел!?

Слободен печат
Најтрофејниот европски тренер на сите времиња би можел ова лето да се врати во редовите на Панатинаикос. Жељко Обрадовиќ веќе двапати одби да потпише нов...