Tag : шангај

Спорт Фудбал

Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Слободен печат
Иако пред неколку денови се појави информација дека напаѓачот на Манчестер јунајтед ќе го напушти тимот на крајот од сезоната и ќе се врати во...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Во Шангај излекуван првиот критично болен пациент од Ковид-19

Слободен печат
Од болница во кинескиот град Шангај е отпуштен првиот оздравен пациент, кој бил во критична здравствена состојба по заразувањето со новиот коронавирус, пренесоа агенциите. Претходно...
Останатo Спорт

Одложена априлската Формула 1 трка во Кина

Слободен печат
Големата награда на Кина во Формула 1 официјално денеска е одложена поради епидемијата на коронавирусот. Светската автомобилистичка федерација (ФИА) објави дека го прифати предлогот на...
Останатo Спорт

И Формула 1 во проблеми поради коронавирусот!

Слободен печат
Властите во Шангај препорачаа дека сите спортски случувања ќе се откажат доколку не се стави под контрола смртоносниот коронавирус, кој брзо се шири. Според досегашните...
Вести Регион

Мицотакис во четиридневна посета на Кина

МИА Агенција
Привлекување инвестиции, дополнително зајакнување на бизнис врските на двете земји, како и вклучување на Грција на светската економска мапа се главите цели на грчкиот премиер...
Останатo Спорт

Медведев има неверојатна година, го освои и Шангај! (ФОТО)

Слободен печат
Данил Медведев е шампион на Мастерс турнирот во Шангај (Кина), денеска рускиот тенисер во големото финале го совлада Германецот Александер Зверев со 6:4 и 6:1....
Останатo Спорт

Федерер во конфликт со судијата, па го загуби мечот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Александер Зверев се пласираше во полуфиналето на турнирот во Шангај откако го совлада Рожер Федерер со 6:3, 6:7 (7) и 6:3 во меч кој траеше...
Останатo Спорт

Пораз на Ѓоковиќ, првото место под знак прашање! (ВИДЕО)

Слободен печат
Грчкиот тенисер Стефанос Циципас приреди изненадување и го совлада најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ со 2:1 по сетови 3:6, 7:5 и 6:3 во четвртфиналето...
Останатo Спорт

ПОЕН НА МЕЧОТ: Еве зошто Ѓоковиќ е светски број еден! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на секој меч покажува зошто моментно доминира во овој спорт. Во дуелот против Циципас во рамките од турнирит во кинескиот...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ и Федерер четвртфиналисти во Шангај

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра во четвртфиналето на турнирот во Шангај, откако го совлада Американецот Џон Изнер во третото коло. Србинот го освои...