13 C
Скопје

Tag : сергеј самсоненко

Слајдер Спорт Фудбал

Шилегов: Има заинтересираност за Вардар, но Самсоненко мора да најде начин да ги врати долговите

Слободен печат
Поранешниот сопственик на Вардар, Сергеј Самсоненко направи долг од дури 3.5 милиони евра по што си замина од клубот, а овој долг е главната пречка...
Спорт Фудбал

„Комити“: Добивме уверување дека Самсоненко ќе си ги регулира обврските!

Слободен печат
В сабота е закажан натпреварот од 24 коло во Првата македонска лига помеѓу екипите на Вардар и Шкендија со почеток од 15.00 часот. Верната навивачка...
Слајдер Спорт Фудбал

Шилегов: Бараме партнери за Вардар, но Самсоненко да си ги исплати долговите

Слободен печат
Самсоненко минатата година се откажа од Вардар со образложение дека повеќе не може да вложува во клубот, но се обврза дека до 31. декември 2020...
Спорт Фудбал

Комити: Самсоненко да ни каже дали го жртвува Вардар, дали таа жртва е вредна за некоја повисока цел?

Слободен печат
Најверните навивачи на Вардар, „Комитите“ го загубија трпението од поранешниот сопственик на „црвено-црните“ Сергеј Самсоненко кој не го исполни ветувањето дека ќе ги покрие сите...
Спорт Фудбал

Самоил Симев не е повеќе директор на ФК Вардар!

Слободен печат
Денеска како што официјално информираат од фудбалскиот клуб Вардар, се објавува оставката на Самоил Симев од позицијата директор. Како што вели Симев, оставката ја поднесува...
Ракомет Спорт

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат
Летонскиот ракометар Даинис Криштопанс кој беше еден од најзаслужните за минатогодинешниот триумф на Вардар во Лигата на шампионите, се подготвува за новата сезона и преселбата...
Спорт Фудбал

ФК Вардар со реакција до Грнчаров: Жално и срамно!!

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден преку социјалната мрежа Фејсбук се огласи Бобан Грнчаров по повод финансиската ситуација во фудбалскиот клуб Вардар. За поранешниот член на...
Спорт Фудбал

Шилегов му порача на Неловски: Вардар може да биде вратен на градот само без долгови, најдете два милиони евра за да го спасиме клубот (ВИДЕО)

Слободен печат
Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, во дебатната емисија „Клик плус“ на ТВ 21 зборуваше за актуелната состојба во најтрофејниот македонски фудбалски колектив, ФК Вардар....
Ракомет Спорт

Новиот Вардар ќе биде баш нов Вардар – со додавка во името

Слободен печат
Ново-стариот претседател на Вардар, Михајло Михајловски потврди дека од 1 јуни и официјално го презема водењето на европскиот ракометен шампион. Михајловски истовремено најде начин и...
Ракомет Спорт

Официјално: И Горбок ќе го напушти Вардар

Слободен печат
Сергеј Горбок (37) потврди на социјалните мрежи дека си заминува од македонскиот ракометен шампион Вардар. Рускиот интернационалец им се заблагодарува на сите, за сето што...