Tag : сенф

Магазин Магазин слајдер Храна

Одличен предлог за денешниот ручек – Јунешко месо во сос од сенф и павлака

Слободен печат
Состојки: 600 грама јунешки шницли 1 лажичка сол малку црн бибер 1 лажица мешан сув зеленчук 2 лажици сенф 1 главица кромид 200 милилитри млеко...
Здравје Магазин

За инстант добро расположение јадете од овие намирници

Слободен печат
Не дека постојат „среќни“ и „несреќни“ намирници, но храната (како и боите на облеката која ја носиме) знае да влијае на нашето расположение. Намирниците сојузници...
Еспресо Мода

Иако необична, оваа боја за коса станува голем пролетен хит

Слободен печат
Косата со боја на сенф е голем хит на Инстаграм. Можеби не изгледа така на прв поглед, но оваа боја му прилега на секој тен....