20 C
Скопје

Tag : селена гомез

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Светските ѕвезди на дело: Одржан хуманитарниот концерт кој собира вакцини за најсиромашните

Слободен печат
„Global Citizen“ синоќа ја одржа оваа прекрасна и амбициозна кампања за помош на медицинските работници во најсиромашните земји во светот за што поскоро тие да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Селена Гомез драстично ја промени бојата на косата: Фановите не ја препознаа пејачката

Слободен печат
Селена Гомез стана платинесто русокоса, а оваа промена кај пејачката предизвика бурни реакции меѓу нејзините бројни фанови на социјалните мрежи. Гомез ја сподели фотографијата на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Лопез и Селена Гомез дел од големиот хуманитарен концерт „VAX LIVE“ за вакцинација без дискриминација

Слободен печат
„Global Citizen“ најавува прекрасна и амбициозна кампања за да им помогне на здравствените работници и на најсиромашните земји во светот брзо да примаат вакцини против...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Селена Гомез облиена во крв со лисици на рацете

Слободен печат
Папараците ја фотографирале поп – ѕвездата Селена Гомез облиена со крв додека полицијата била на сите страни. Ве информираме дека нема простор за вознемиреност бидејќи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Селена Гомез размислува да се повлече од музиката

Слободен Печат
Кантавторката и пејачка Селена Гомез навести потенцијално повлекување од музиката, велејќи дека можеби повеќе сака да се посвети на актерството. 28-годишната ѕвезда во интервју со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Новата песна Селена Гомез ќе ве натера да станете и почнете да танцувате

Слободен печат
Поп – sвездата Селена Гомез премиерно го прикажа второто музичко видео по ред за нејзиниот најнов сингл „Baila Conmigo“. Латино звук и сензуален видео спот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Овие славни парови трошат богатство за „Денот на вљубените“! Златна маска за телефон, ѓердан од осум милиони долари…

Слободен печат
Додека некои парови не го слават „Денот на вљубените“, американските sвезди не пропуштаат да го одбележат со романтични вечери, а честопати и со милиони подароци....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Новиот хит на Селена Гомез ќе ве освои од прва: Оваа песна е химна на љубовта!

Слободен печат
Американската поп-пејачка Селена Гомез ја претстави својата втора песна на шпански „De Una Vez“. Гомез истакна дека е пресреќна што имала можност да сними песна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Селена Гомез повторно вљубена? Се погласни гласините дека пејачката е во врска со кошаркарот Џими Батлер

Слободен Печат
Со молскавична брзина се проширија гласините дека 28-годишната пејачка Селена Гомез е повторно вљубена откако неодамна била забележана на вечера со 31-годишниот кошаркар на „Miami...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поради пандемијата, Селена Гомез била во депресија: Тоа беше тешка борба!

Слободен Печат
Селена Гомез сподели искрено за тоа како почетокот на пандемијата на коронавирусот влијаел на нејзиното ментално здравје. Во интервју со д-р Вивек Мурти преку Инстаграм...