Tag : седумнаесеткатница

Вести Скопје Слајдер

„Стоп за урбаната мафија“: Жителите на Ѓорче Петров излегоа на протест против изградбата на седумнаесеткатница

Слободен печат
Неколку стотина жители на населбата Дексион во општина Ѓорче Петров денеска ја блокираа главната сообраќајница во општината во знак на протест против изградбата на седумнаесеткатница...
MacedonianAlbanian