• сдсм.

Маричиќ: Ги научивме лекциите, македонската иднина е европска

Нов ден, нова надеж, научени лекции и иста цел. Вчерашниот неуспех на ретроградните сили да ја урнат Владата е само дополнителна обврска за нас, да продолжиме во битката за нашата европска иднина, напиша денеска министерот за правда Бојан Маричиќ, на неговиот фејсбук статус. Од денеска, вели тој, целата енергија ќе ја насочиме кон решавање на …

Маричиќ: Ги научивме лекциите, македонската иднина е европска Read More »