18 C
Скопје

Tag : самоков

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Каракачанов откри детали од средбата со Заев: Има време до петок, во спротивно опциите се две!

Слободен печат
Иако има само неколку дена до крајот на процесот, до петок, тие имаат можност да корегираат се што во меѓувреме пропуштиле, па да видиме дали...
Останатo Спорт

Георгиевска балкански сениорски шампион во таеквондо

Слободен печат
Голем успех на нашите учесници на Бугарија, македонскиот таеквондо клубот „Бутел“ освои четири медали, едно злато, две сребра и брозан на 21 Балкански шампионат. Анамарија...