• салцбург

ВИДЕО: Срамен пораз на Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите

Со првите два натпревари официјално започна новата натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите, во рамките од групата „Ф“ се случи и првото изненадување, Манчестер јунајтед загуби на гостувањето кај Јанг Бојс со резултат 2:1. Првиот гол во новата сезона на ЛШ го реализираше повратникот во редовите на „црвените ѓаволи“, Кристијано Роналдо после прекрасната асистенција на …

ВИДЕО: Срамен пораз на Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите Read More »