Tag : саем на книга

Вести Ви Препорачуваме Култура

Ковид-19 не ги исплаши љубителите на пишаниот збор, успешно заврши Саемот на книга (ВИДЕО)

Денеска е последниот ден од овогодинешниот Саем на книга, кој се одржуваше од 8 до 14 септември. Пандемијата предизвикана од вирусот ковид-19 не успеа да...
Културен печат

Книжевна промоција на Саемот на книга: „Скршнувања“ со многу изненадувања

Тони Димков
Издавачкиот центар „Три“ на Саемот на книгата, што на отворено се одржува од 8 до 14 септември, ја промовираше книгата „Скршнувања“ на писателот и есеист...
Вести Култура

Државниот архив со свои изданија ќе учествува на 32. Саем на книгата

Слободен печат
Државниот архив ќе учествува на Саемот на книгата, што од утре до 14 септември ќе се одржи на отворениот простор кај СЦ „Борис Трајковски”. На...
Вести Скопје

Летен Саем на книга во Рамстор

Слободен печат
Од денес во Рамстор Мол започнува Саемот на книга организиран од трговскиот центар во соработка со Македонската асоцијација на издавачи (МАИ), а ќе трае до...
Вести Скопје

31. Саем на книга во Скопје со фокус на унгарската литература

Слободен печат
Во соработка со Скопски Саем, Унгарија и унгарската книжевност ќе бидат во фокусот на 31-от Меѓународен саем на книгата во Скопје кој ќе се одржува во период...
Вести Скопје

Посебни автобуски линии за Саемот на книга

Слободен печат
По повод одржувањето на Саемот на книга, во соработка со ЈСП, за полесен пристап на посетителите на Саемот на книга и оваа година се воведуваат...
Вести Култура

31. издание на Саем на книга во ВИП-арената „Борис Трајковски“

Слободен печат
Во период од 8 до 14 мај во ВИП-арената „Борис Трајковски“ ќе се одржи 31. издание на Саемот на книгата, кој веќе втора година по...
Вести Култура

Што најмногу читаат Македонците – Тајните на долговечноста и крими-романите на прво место

Алек Стојковски
Деновиве во ТЦ „Зебра“ во Капиштец се одржува пролетен саем на книгата. Саемот почна во понеделникот и ќе трае до утре. Љубителите на книгата можат...