5 C
Скопје

Tag : руди џулијани

Вести Свет

Адвокати во Њујорк побараа одземање на адвокатската лиценца на Руди Џулијани

Слободен печат
 Група истакнати адвокати побараа од властите во Њујорк да му ја одземат лиценцата на Руди Џулијани за вршење на адвокатска работа, поради изнесените лаги за...
Вести Свет

Трамп ќе ја напушти Белата четири часа пред инаугурацијата на Бајден

Слободен печат
Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ќе полета од Вашингтон четири часа пред инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден, соопшти Белата куќа. Трамп и...
Вести Свет

Американски медиуми: Трамп се скара и со Џулијани, не сака да му ги исплати адвокатските такси

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп се скара и со неговиот личен адвокат Руди Џулијани и одбива да ги плати адвокатските такси, јавија медиуми во Вашингтон. Џулијани...
Вести Свет

Џулијани ја напушти болницата за само четири дена и „чудесниот ” третман со Ремедисивир што го доби и Трамп

И.И.
Руди Џулијани, личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, денеска изјави дека добил „чудесен” третман за коронавирусот што му овозможи да ја напушти болницата по...
Вести Свет

Аксиос: Трамп може да го отпушти сојузниот обвинител Бар

И.И.
Сојузниот обвинител Вилијам Бар може да биде отстранет од функција или да даде оставка, поради незадоволството од страна на претседателот Доналд Трамп од изјавата на...
Вести Свет

ВИДЕО: Адвокатот на Трамп се „стопи“ на прес, од потта и фарбата му потече низ лицето

Слободен печат
Членовите на правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп, како и неговиот личен адвокат Руди Џулијани вчера повторно одржаа прес-конференција, која угледниот Гардијан ја опишува...
Вести Свет

Уште тројца адвокати на Трамп се повлекоа од тужбите за оспорување на изборните резултати

И.И.
Уште тројца адвокати претставници од кампањата на претседателот Доналд Трамп побараа повлекување од неговата тужба со која се оспоруваат резултатите од изборите во САД во...
Вести Свет Слајдер

Руди Џулијани: Исход од избори при несогласување го одредува суд, а не медиуми

Слободен печат
Исходот од изборите во САД во случај на несогласување меѓу кандидатите го одредува суд, а не телевизиските компании или други медиуми што вршат неофицијално пребројување...
Вести Ви Препорачуваме Свет

„Волстрит журнал“: Трамп го „притискал“ Зеленски да го истражи синот на Бајден

Горан Наумовски
Американскиот претседател Доналд Трамп повеќе пати вршел притисок врз украинскиот претседател Владимир Зеленски да го истражи синот на демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден, објави „Волстрит...
Вести Свет

Адвокатот на Трамп не оди во Украина, таму имало непријатели на претседателот на САД

МИА Агенција
Адвокатот на претседателот Доналд Трамп, Руди Џулијани, ја откажа посетата на Киев поради тоа што новозибраниот претседател на Украина, Володомир Зеленски е опкружен со „непријатели...