Tag : РК Голден Арт КЛ7

Ракомет Спорт

Интервју Андон Бошковски: Младите ракометари изгледаат подобро од нивните претходници

Зоран Спасоски
Македонската ракометна суперлига во наредната сезона наместо 12 ќе брои 16 екипи поради прекинот на првенството предизвикано од пандемијата на коронавирусот со што место обезбеди...
Ракомет Спорт

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат
Ракометниот клуб Голден Арт КЛ 7, во пресрет на новата натпреварувачка сезона во Супер Лигата, го засили стручниот штаб со двајца европски шампиони. Дебитантот во...
Ракомет Спорт

Клубот на Кире Лазаров се ребрендира и влезе во Суперлигата

Слободен печат
Со ова се оствари целта на клубот кој од август 2019 стана нов ракометен субјект во Првата лига, беше влез во Супер лигата преку квалитетен...