Tag : ривалдо

Спорт Фудбал

Ривалдо: Фудбалот е на добар пат да го добие новиот Роналдо

Слободен печат
Норвешкото чудо од дете, Ерлинг Халанд и по доаѓањето во Борусија Дортмунд продолжува да ги тероризира противничките голмани и не престануваа да ги воодушевува сите...
Спорт Фудбал

Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Слободен печат
Бразилецот во 2017 година замина во ПСЖ токму од Барселона, а во последните година дена постојано се шпекулира за негово враќање на „Камп Ноу“. Минатото...
Спорт Фудбал

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат
Двете бројки на дресот вообичаено се наменети за фудбалери кои имаат големи шанси да остварат неизбришлива трага во историјата на екипите и еден клуб во...
Спорт Фудбал

Дали голот на Роналдињо од 2002 беше случајност или мајсторија? (ВИДЕО)

Слободен печат
Роналдињо постигна во текот на кариерата повеќе од 300 голови, но нитуеден не беше така спектакуларен и истовремено толку важен како оној против Англија во...
Спорт Фудбал

Ривалдо: Само еден играч може да го замени Меси!

Слободен печат
Во пресрет на првото „Ел Класико“ сезонава меѓу екипите на Барселона и Реал Мадрид, екс играчот на каталонскиот клуб, Ривалдо за „Мирор“ зборуваше за својата...
Спорт Фудбал

Ривалдо: Сакаш да биде најдобар на светот, напушти го ПСЖ!

Слободен печат
Според Ривалдо, грешка на неговиот сонародник беше трансферот во редовите на францускиот шампион ПСЖ каде што е невозможно да бидеш најдобар фудбалер на светот. Светскиот...
Спорт Фудбал

Бразилската легенда Ривалдо: Нејмар да ја поправи грешката!

Слободен печат
Легендата Ривалдо уште еднаш ги повика клупските газди да дадат сè од себе за да ја вратат големата ѕвезда на ПСЖ. – Сите знаеме што...