• рибар

Удавен рибар, телото пронајдено во езерото „Козјак”

На 05.10.2021 во 09.30 часот на површината на водата од езерото „Козјак” било пронајдено телото на Б.Л.(55) од с.Пополжани, кичевско, кој на 25.09.2021, додека ловел риба, паднал во водите на езерото и се удавил. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Македонски Брод, а по Наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено …

Удавен рибар, телото пронајдено во езерото „Козјак” Read More »