18 C
Скопје

Tag : режим

Хроника

Изменет сообраќаен режим во Скопје поради протест

СВР Скопје денеска ќе воведе посебен режим на сообраќајот на неколку улици во Скопје поради протест најавен во 13.30 часот, кој ќе почне од паркот...
Вести Скопје Слајдер

Дел од Скопје утре под сообраќаен режим: Протест од Чаир до Влада

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи (МВР) соопшти дека поради најавен протест, утре од 13 часот ќе бидат затворени за сообраќај улиците: „Христијан Тодоровски-Карпош”, „Џон Кенеди”, „Цветан...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Македонија со „хибриден режим“, Србија „демократија со недостатоци“ – „Економист“ ги рангираше земјите според Глобалниот индекс на демократија

Слободен печат
Извештајот „Во болест и во здравје?“ опфати 167 земји кои се оценети по 60 показатели во пет категории: изборен процес и плурализам, функционирање на власта,...
Вести Скопје

Сообраќајот во Скопје со посебен режим во следните два дена

Слободен печат
Поради официјална посета на странска делегација на Република Северна Македонија, денеска и утре Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки...
Вести Скопје

Посебен сообраќаен режим во Скопје поради посетата на словенскиот претседател

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи информира дека утре и задутре ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по улиците на поширокото централно подрачје на град...
Вести Македонија Слајдер

Филипче со најава: Одлука за отворање на границите во текот на наредната недела

Слободен печат
Земјите од регионот во текот на наредната недела се очекува да донесат конечна одлучат за слободен премин и отворање на границите, најави министерот за здравство...
Вести Скопје

Измени во сообрајаќниот режим во Скопје поради „Женската Авицена трка“

Слободен печат
Утре одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот во периодот од 08.30 до 10.30 часот,...
Вести Скопје Слајдер

Скопје денеска со посебен сообраќаен режим

Слободен печат
Поради најавен протест денеска од 15 часот до завршување,  во централното подрачје на град Скопје, ќе биде воспоставен посебен сообраќаен режим, информираат од СВР Скопје....
Вести Свет

ЕУ подготвува санкции против лица блиски до режимот на Лукашенко

Слободен печат
Министрите за надворешни работи на Европската Унија ќе се состанат неформално во Германија на крајот на оваа недела, една од главните теми на разговорите ќе...
Вести Скопје

Привремен сообраќаен режим на дел од скопскиот булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов”

МИА Агенција
Поради изведба на градежни работи за поставување на вреловод од денеска ќе биде воведен времен режим на сообраќај на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов”,...