14 C
Скопје

Tag : рекорди

Вести Свет Слајдер

Индија руши црни рекорди: 12-ти ден по ред бројот на новозаразени е над 300.000

Слободен печат
Во последните 24 часа, во Индија се потврдени 368.147 нови случаи на ковид-19, и ова е 12-ти ден по ред како бројот на новозаразени не...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Индија продолжува со црни рекорди: 346.786 новозаразени од ковид-19 за еден ден

Слободен печат
Во последните 24 часа во Индија се пријавени 346.786 нови случаи на инфицирани со коронавирус, што трет ден по ред претставува нов светски рекорд, додека...
Останатo Спорт

Блажевска Еминова со норма за учество на Европското и Светското младинско првенство во пливање

Слободен печат
На меѓународниот пливачки митинг „11 Април Гран при“ кој се одржа на 10-11.04.2021 во Белград (Србија), членката на П.В.К „Орион“ Миа Блажевска Еминова постави нови...
Вести Свет Слајдер

Бугарија и Полска со рекорди на новозаразени, а Украина со рекорд на умрени од коронавирус

Слободен печат
Бугарија вчера го потврди својот највисок дневен рекорд во бројот на новозаразени од коронавирус – 4.851, Украина се соочува со дневен рекорд на смртни случаи,...
Вести Свет Слајдер

Бразил регистрира црн рекорд по број на жртви од ковид-19 за еден ден

Слободен печат
Бразил за првпат регистрира повеќе од 2.000 смртни случаи од коронавирус за еден ден, јави ДПА. Според податоците на Министерството за здравство објавени доцна синоќа,...
Останатo Спорт

После рекордот на Ѓоковиќ, паѓа уште еден кој ќе го промени светскиот тенис!

Слободен печат
Рускиот тенисер Данил Медведев ја задржа оваа недела (кога Новак Ѓоковиќ ја започна својата 311 недела на врвот), третата позиција на најновата АТП листата, но...
Вести Свет

Ковид-19 повторно го „заклучува“ светот, рекордни бројќи на смртни случаи во Британија и Португалија

И.И.
Фирмите се затворени, а повеќето луѓе денес се повлекоа во своите домови во Португалија, на првиот ден од новото „затворање” на земјата. Сепак родителите сè...
Останатo Спорт

Седум големи рекорди кои Ѓоковиќ може да ги сруши во 2021 година!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ имаше одлична 2020 година, и покрај коронавирусот, кој најмногу го оштети, а во 2021 година можеше да продолжи во истиот ритам и да...
Спорт Фудбал

Солскјер со неславен рекорд во Лигата на шампионите!

Слободен печат
Оле Гунар Солскјер е тренер со најлош учинок на клупата на еден англиски клуб во историјата на Лигата на шампионите. Норвежанецот со Манчестер јунајтед на...