• рекорди

Ѓоковиќ и на Олимпијадата во Токио блеска со нови рекорди

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ успешно го започна походот на олимпиското злато против Уго Делиен. Покрај тоа со овој триумф српскиот ас повторно ги надмина најголемите ривали, веројатно Ноле тоа не го знаеше ни во моментите кога мечот заврши. Тениските аналитичари објави табела на која статистиката јасно кажува, Ѓоковиќ има најголем процент на победи …

Ѓоковиќ и на Олимпијадата во Токио блеска со нови рекорди Read More »