4 C
Скопје

Tag : рецитал

Култура

Пијано рециталот „Фантазија“ ќе се одржи во Камерната сала на Филхармонија

Слободен печат
Бугарскиот пијанист Евгениј Генчев со рециталот „Фантазија“ на 23 февруари, во 20 часот, ќе настапи во Камерната сала на Филхармонија. На програмата се дела од...
Културен печат

Пијано-рецитал: Композицијата „Карусел“ од Ана Пандевска ќе има светска премиера во Германија

Тони Димков
Новата композиција со наслов „Карусел“ на македонската композиторка Ана Пандевска ќе има светска премиера на програмата на Фестивалот за современа музика во Демолд, Германија, во...
Вести Култура

Поетски рецитал на Никола Маџиров (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот поет, есеист и преведувач Никола Маџиров направи видео порака со поетски рецитал од две кратки песни.    ...