• размена

Иран: Постигнат е договор за размена на затвореници со САД

Иран постигна договор за размена на затвореници со САД, изјави портпаролот на иранското Министерство за надворешни работи, Саед Хатибзаде, еден ден откако Вашингтон негираше дека договор е постигнат. „Нечуено, САД го негираат едноставниот факт дека е постигнат договор за прашањето на затворениците”, напиша Хатибзаде на Твитер. „Хуманитарната размена е договорена со САД и Велика Британија во …

Иран: Постигнат е договор за размена на затвореници со САД Read More »