Tag : размена

Вести Свет

Трудо го отфрли предлогот за размена на директорката на Хуавеи за затворените Канаѓани во Кина

Слободен печат
Канадскиот премиер, Џастин Трудо изјави дека размената на двајцата затворени Канаѓани во Кина за директорката на Хуавеи, која е во куќен притвор во Канада, врз...
Вести Економија

Нов „пробив“ на Кина: Турците го користат јуанот

Слободен печат
Турските компании во различните сектори увозот од Кина го плаќале со кинески јуани преку релевантни банки, се наведува во соопштението на Централната банка на Турција,...
Спорт Фудбал

Арсенал и Атлетико Мадрид пред размена на играчи!?

Слободен печат
Арсенал и Атлетико можат да направат размена на играчи на крајот од натпреварувачката сезона, информира шпанскиот „Ас”. Постои можност дека напаѓачот на „топчиите” Александар Лаказет...
Спорт Фудбал

Старт на сапуницата, на „Олд трафорд“ пристигна првата понуда за Погба

Слободен печат
На „Олд трафорд“ денеска пристигна првата понуда за Пол Погба, јавуваат француските и италијанските медиуми. Според „Калчомеркато“ кој се повикува на медиумите од франција, екипата...
Кошарка Спорт

Како Голден стејт ќе упропастеа се и ќе останеа без титулите доколку го донесеа Крис Пол

Слободен печат
Голден Стејт вориорс ја одбележаа последната деценија, во последните пет сезони се редовни учесници во големото НБА финале и притоа успеаја да освојат три титули....
Спорт Фудбал

Барселона подготвува спектакуларна размена со Челси

Слободен печат
Шпанскиот тим во летниот преоден рок има три желби, да ги ангажира Нејмар од ПСЖ и Лаутаро Мартинез од Интер и да се ослободи од...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид подготвува спектакуларна размена со Тотенхем

Слободен печат
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез во летниот преоден рок планира да го засили нападот кој сезоната е најслабиот дел од тимот и за да...
Вести Економија

Светската трговска организација очекува голем пад на трговската размена годинава

Слободен печат
Меѓународната трговска размена ќе падне нагло во 2020 година, како резултат на пандемијата на коронавирус, проценува Светската трговска организација, укажувајќи на можни паралели со финансиската...
Вести Економија

Оневозможен поштенскиот сообраќај по копно

Слободен печат
Поради затворањето на границите размената на пошта со Албанија, Грција, Косово, Романија, Бугарија, Србија и Турција по копнен пат е оневозможена, а меѓународната пошта по...
Спорт Фудбал

Барселона и Интер пред договор, Меси добива идеален партнер во нападот

Слободен печат
Управата на Барселона одлучи нов напаѓач од следната сезона да биде фудбалерот на Интер, Лаутаро Мартинез. Двете екипи веќе интензивно преговараат, последната понуда на Барселона...