Tag : распоред

Спорт Фудбал

Премиер лига: Алиоски и Лидс на стартот против шампионот Ливерпул

Слободен печат
Како што и беше најавено, денеска во утринските часови е објавен распоредот на натпревари за новата сезона во Премиер лигата, 2020/21. По подолг период и...
Спорт Фудбал

Премиер лигата в четврток го објавува распоредот на натпревари

Слободен печат
Како што и веќе е познато, новата натпреварувачка сезона 2020/21 во Премиер лигата официјално ќе започне на 12 септември, а утре (20 септември) ќе го...
Спорт Фудбал

ПФЛ: Вардар на стартот против Борец, дербито на Чаир

Слободен печат
Новата сезона во Првата фудбалска лига ќе стартува на 9. август, а наинтересен ќе биде натпреварот во Чаир помеѓу екипите на Шкупи и на Шкендија,...
Спорт Фудбал

Кој има „полесен“ распоред до крајот на сезоната, Барса или Реал?

Слободен печат
Барселона и Реал Мадрид ја продолжуваат трката оваа сезона за шампионската титула во најсилното шпанско првенство. Тренерите на двете екипи Кике Сетиен и Зинедин Зидан...
Спорт Фудбал

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат
Денеска италијанската фудбалска федерација го објави распоредот на останатите натпревари кои треба да се одиграат сезонава. Иако имаше најави дури и за откажување на сезоната,...
Вести Македонија Слајдер

МТСП: Граѓаните да се придржуваат до распоредот за исплата на пензиите на шалтерите на банките

Слободен печат
Министерството за труд и социјална политика апелира до пензионерите да се придржуваат до распоредот за исплата на пензиите на шалтерите на банките. Само со одговорно...
Вести Македонија Слајдер

Црквите со распоред за празнувањето на Велигден, ќе има литургии со ограничен број на верници

Слободен печат
Црковните лица од храмот „Свети Петар и Павле” – Ѓорче Петров подготвија програма за празнувањето на Велигден, во вонредната состојба поради Ковид-19. Во храмот ќе...
Еспресо Шоу биз

ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТ тргнува во училиште, нејзиниот распоред на часови ќе ве изненади

Слободен печат
Ексклузивните фотографии од првиот училишен ден на принцезата ќе бидат објавени на Инстаграм...