• ракометна репрезентација на шпанија

Коралес ја спаси „фуријата“, Шпанија обезбеди полуфинале на ЕП 2022

Ракометната репрезентација на Шпанија се пласира во полуфиналето на Европското првенство кое се игра во Унгарија и Словачка. Шпанците во последното коло од  групата 2 во главната рунда со 28:27 ја совладаа Полска ѝ и се приклучија на Данска како втора селекција која обезбеди полуфинале. Херој на „фуријата“ е голманот Родриго Коралес кој во последниот …

Коралес ја спаси „фуријата“, Шпанија обезбеди полуфинале на ЕП 2022 Read More »