16.8 C
Скопје

Tag : ракометна репрезентација на црна гора

Ракомет Спорт

Екс-Ју група за Македонија: Словенија, Црна Гора и светскиот шампион, предизвик за Лазаров и ракометарите

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија денеска ги доби противниците за претстојното Европско првенство кое во јануари идната година ќе се одржи во Унгарија и Словачка. Ракометарите...
Ракомет Спорт

Квалификации за СП: Црногорките ќе играат на ракометниот Мундијал

Слободен печат
Женската ракометна репрезентација на Црна Гора славеше и во реваншот од бараж двомечот со Белорусија за пласман на Светскотко првенство кое кон крајот на годинава...