-2 C
Скопје

Tag : Радишани

Вести Ви Препорачуваме Македонија

ФОТО: Новогодишната бајка во Радишани неизбежна прилика за селфи на минувачите

Скопјанецот Денчо Јосимов веќе 15 години по ред создава Божиќна бајка во својот дом. Тој и неговото семејство шест пати ја добија наградата за најубаво...
Вести Скопје

Делови од Радишани денеска ќе останат без вода

Слободен печат
Без вода денеска ќе бидат корисниците на дел од улица „Радишанска” и дел од улица „Бутелска” во скопската населба Радишани. Од ЈП „Водовод и канализација”...
Вести Скопје

Скопско село без вода до 14.30 часот

Слободен печат
Дел од село Радишани денеска ќе биде без вода поради чистење на резервоарот во населба Радишани. ЈП Водовод и канализација – Скопје соопшти дека прекинот...
Слајдер Хроника

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Слободен печат
Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема...
Вести Скопје

Без струја утре дел од корисниците на Радишани и Ѓорче Петров

Слободен печат
ЕВН информира дека утре од 08:15 до 14:00 часот, поради технички зафат во електросистемот на Град Скопје, без електрична енергија ќе бидат корисниците од делот...
Вести Скопје

Без вода утре дел од населба Радишани

Слободен печат
Без вода утре од 09:00 до 13:00 часот ќе бидат дел од корисниците од населба Радишани, во општина Бутел. Како што информираат од Регионалниот центар...
Вести Скопје

Блокирана главната улица во Радишани: Протести на родителите од основното училиште „Ацо Шопов“

Слободен печат
Денеска на главната улица во скопската населба Радишани се одвиваа протести кои ги организираа родителите на децата од основното училиште „Ацо Шопов“. Протестот е организиран...
Хроника

УЖАС ВО РАДИШАНИ: Моторџија пред училиште прегазил деветгодишно дете

Слободен печат
Денеска во утринските часови пред основното училиште „Ацо Шопов“ во скопската населба Радишани се случила несреќа, кога моторџија прегазил деветгодишно дете, пренесува СДК.МК.  Детето за...
Хроника

Работник почина на градилиште во Радишани

Вчера од комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен Б.С.(63) од Богданци, кој бил ангажиран за изведување градежни работи на куќа...