20.8 C
Скопје

Tag : пуст остров

Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Бил милионер во 80-те години, а потоа останал без ништо: Неверојатната приказна за овој дедо кој 23 години живее на пуст остров!

Слободен печат
Додека целиот свет се соочи со принудниот карантин поради пандемијата на коронавирусот, овој дедо цели 23 години живее изолиран од сите грижи во светот… Австралијанецот...
Вести Свет

„Останавме без храна, помагајте“ – петмина авантуристи два месеца заробени на пуст остров со змии и скорипии (ВИДЕО)

Група од пет лица веќе два месеци престојува на пуст остров во Андаманското море кое спаѓа на територијата на Мјанмар. Англичанската Натали Пул (35) за...