15 C
Скопје

Tag : Пуштен

Вести Скопје

Пуштен во употреба булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ (ФОТО+ВИДЕО)

Горан Наумовски
Пуштен е во употреба булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош”. За изградба на оваа делница, во должина од два километри што се протега од крстосницата на булеварот...