• пукање

ВИДЕО: Израелските сили убија 29-годишна Палестинка

Израелски трупи пукаа денеска врз Палестинка, која, како што тврдат, се обиде да влезе со автомобил и да ги удри војниците на окупираниот Западен брег, а потоа мавташе со нож, објави израелската армија. Се наведува дека Палестинката „се обидела да избоде голем број израелски војници во близина на палестинското село Хизма“, северо-источно од Ерусалим, пренесува …

ВИДЕО: Израелските сили убија 29-годишна Палестинка Read More »