18.8 C
Скопје

Tag : протестира

Вести Свет

Грета Тунберг продолжи да протестира пред парламентот на Шведска

Слободен печат
После подолг период протести на Интернет, шведската активистка Грета Тунберг (Тунберг) се врати денес пред зградата на шведскиот парламент на уште еден протест против климатските...