22 C
Скопје

Tag : продавница

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Фантом продавница измами скопјанка: Си нарачав машина за везење од интернет, добив неколку маски против ковид!

Пензионерка од Скопје се жали дека нарачала и платила машина за везење, која што мислела да ја користи за креативно да си го пополни времето,...
Вести Свет

Во Нов Зеланд е отворена продавница каде сите производи се бесплатни

Слободен печат
На Нов Зеланд работи „социјална продавница” или „банка за храна”, покрената од градската организација „Мисија на Велингтон сити”, основана во 1904 година, со цел да...
Вести Македонија Слајдер

„Лидл” отвора супермаркет во Северна Македонија

Слободен печат
 По влегувањето во Словенија, Хрватска и Србија, германскиот трговски синџир „Лидл” ќе го отвори својот прв супермаркет и во Северна Македонија, објави специјализираниот портал „Јуропеан...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО I Како штотуку да сте ги купиле: Девојка откри одличен трик со кој своите чизми за фрлање ги доведе до совршенство!

Слободен печат
Сигурно имате некој пар чизми кои повеќе не се за носење, но ви е тешко да ги фрлите? Доколку се наоѓате во ваков случај, ова...
Хроника

Најдени петарди во продавница за обувки во Охрид

Денеска припадници на Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при претрес во продавница за обувки во Охрид сопственост на И.Ш (46) пронашле и...
Вести Свет

Голем пожар во продавница за пиротехника во Ростов

МИА Агенција
Голем пожар избувна во продавница за пиротехника во трговски центар во градот Ростов на Дон, јужна Русија, соопшти регионалната канцеларија на руското Министерство за вонредни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Љубовна приказна која ќе ве воодушеви: Кристијано ја запознал Георгина како продавчка, а останатото е историја… (ФОТО)

Васко Спасоски
На младата асистентка за продажба во продавница на брендот „Гучи“, Георгина Родригез дефинитивно ѝ падна секирата во мед, што би се рекло, кога на една...
Вести Македонија Слајдер

Утринава фрлена експлозивна направа во семејната продавница на Владо Мисајлоски (ВИДЕО)

Слободен печат
Утринава околу три часот во малата продавница на главната улица во Ѓорче Петров која што моето семејство ја работи со децении, фрлена е експлозивна направа...
Вести Свет

Самоубиствен бомбашки напад во Могадишу

Слободен печат
Најмалку две лица загинаа кога бомбаш самоубиец влегол во продавница за чај во сомалискиот главен град Могадишу и активирал експлозивна направа. Шефот на сомалиската полиција...
Хроника

Муштерија совладал разбојник кој ограбувал продавница во Чаир

Јавното обвинителство поднесе обвинение против скопјанец кој со пиштол извршил разбојништво во Скопје. Во обвинението пишува дека тој пред два дена со вперен пиштол им...