• продавале

БИА уапси две лица: За 40 евра продавале вакцини на Македонци !?

Некои граѓани на Врање им продавале вакцини на граѓаните на Македонија, за 40 евра по доза, поради што припадниците на безбедоносната агенција БИА уапсиле две лица од Врање, неофицијално дознава Инфо Врањске, јави дописникот на МИА од Белград. -Ако приказната е вистинска, Врање доживеа уште еден голем срам во режија на локалните напредњаци. Според повеќе …

БИА уапси две лица: За 40 евра продавале вакцини на Македонци !? Read More »