притисоци Archives - Слободен печат

Tag : притисоци

Ви Препорачуваме Магазин

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Слободен печат
Според изворите, принцот Хари не можел повеќе да го поднесе притисокот кој кралските должности му го наметнувале на семејството, поради што наводно здравјето сериозно му...
Вести Регион

Србија: Бројот на напади и притисоци врз новинари зголемен за 50 отсто во споредба со лани

Слободен печат
Здружението на новинари на Србија соопшти по повод  Меѓународниот ден на борба со неказнување кривични дела над новинари, дека повеќето од оние што се одговорни...
Вести Македонија

Неделков задоволен од штрајкот на СОНК, нема притисоци да го прекинат

МИА агенција
Во сите региони каде што СОНК има синдикални организации, а буквално има во секоја општина, се почитува одлуката на Советот на СОНК да се пристапи...