Tag : пријава

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Заев: По 17 години на власт, здраво за државата е ДУИ да премине во опозиција, пријави за ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Слободен печат
Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање кажа дека ќе биде здраво за државата, по 17 години на власт, ДУИ...
Хроника

Инспекторот испукал куршум во полициска станица

Полицискиот инспектор Ш.С. од тетовската полиција заработи кривична пријава од Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР за сомневања за сторено...
Вести Македонија Слајдер

Следната недела уписи во средните училишта, пријавата за упис на страната на МОН

Слободен печат
Учениците кои идната недела ќе се запишуваат во средните училишта, заедно со целокупната потребна документација наведена во Конкурсот треба да носат и пријава која може да ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Драма во луксузната населба во Орман: Сосетката ја пријавила пејачката Аделина Тахири дека го нападнала нејзиното малолетно дете (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка Аделина Тахири Марков била пријавена од нејзина сосетка дека физички го нападнала нејзиното малолетно дете и му го украла мобилниот телефон – објавува...
Вести Македонија

Пировска: Ставот на Ќулавкова можеше да доведе до разгорување на националистичките страсти, што е многу опасно за земја како што е Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат
Хелсиншкиот комитет поднесе тужба против академик Катица Ќулавкова за нејзината објава на социјалните мрежи, за кои велат дека поттикнувале нетолеранција меѓу етничките заедници. Нејзиниот твит,...
Вести Македонија

Хелсиншкиот комитет поднесе пријава против Ќулавкова за нејзината изјава со која поттикнува нетрпеливост помеѓу етничките заедници

Слободен печат
Хелсиншкиот комитет за човекови права со голема загриженост констатира дека кризната состојба предизвикана од појавата на коронавирусот, деновиве интензивно се прелева на полето на меѓуетничките...
Вести Македонија

Пауновски: Кривична пријава за ресторанот во кој беше затекнат Мицкоски

Слободен печат
Првиот човек на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски, во одговор на новинарско прашање, во врска со синоќешниот инцидент во угостителски објект во скопско Дебар Маало,...
Некатегоризирано

СВР Тетово со пријава и потерница за осомничен за девет кражби и обиди

Слободен печат
Тетовската полиција информира дека до Обвинителството е поднесена кривична пријава за жител на скопско Батинци кој се сомничи како сторител на девет тешки и ободи...
Хроника

Полицајци фатиле двајца крадци

Синоќа во 23.40 часот во полициска станица Радовиш се донесени уапсените А.С. (33) од Штип и Е.Б. (18) од Радовиш. Тие од полициски службеници од...
Хроника

Турски државјанин шверцувал сонародници

Вчера на aвтопатот Демир Капија – Неготино, во непосредна близина на ТЕЦ „Неготино“, околу 13.30 часот се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „сеат...