Tag : прес-конференција

Вести Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на премиерот Заев и еврокомесарот за проширување Вархељ

Слободен печат
Во моментов се одржува заедничка прес-конференција на премиерот Заев и еврокомесарот за проширување Оливер Вархељ. Еврокомесарот за проширување и добрососедство Оливер Вархељ денеска престојува во...
Вести Македонија

Димитров: Првата меѓувладина конференција со ЕУ во декември

Слободен печат
На 8 септември во Брисел земјите-членки ќе имаат дебата околу една верзија на предлог-преговарачката рамка, што ќе ја претстави германското претседателство со Европската Унија. Ова...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Османи и Димитров

Слободен печат
Прес – конференција на заменик – претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи. Прес-конференција на вицепремиерот...
Вести Македонија

Пред изборот на новата Влада, Спасовски ќе одржи прес-конференција

Слободен печат
Претседателот на Владата Оливер Спасовски денеска ќе одржи прес-конференција, последна како технички премиер, пред изборот на новата политичка влада за што Собранието закажа седница во...
Вести Економија Слајдер

Костовски за Еуростандард банка: Тоа е свесно сценарио во кое требаше да има жртвено јагне

Слободен печат
Главниот акционер на „Еуростандард банка”, Трифун Костовски, во врска со стечајот на банката, на денешната прес-конференција истакна дека правдата за случајот ќе ја бара надвор...
Вести Македонија Слајдер

Мицкоски: Народот се определи за реалност, која е мачна и тешка за граѓаните (ВИДЕО)

Слободен печат
Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицокски во моментов се обраќа пред македонската јавност. -Народот се определи за реалност, која е мачна и тешка за...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Чулев

Слободен печат
Министерот Наќе Чулев одржува прес-конференција во Министерството за внатрешни работи која може да ја следите во видеото во продолжение:...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Пресконференција на ДИК

Слободен печат
Државната изборна комисија во моментот одржува пресконференција на која се очекува да бидат соопштени бројките за излезноста на изборите до 19.00 часот. Следете во живо:...
Вести Избори 2020

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Државната изборна комисија

Слободен печат
Државната изборна комисија (ДИК) во моментов ја одржува својата втора последователна прес-конференција наменета за предвремените парламентарни избори во нашата држава кои се одржуваат денеска. Следната...