• прес-конференција

Путин за прв пат нема да ја одржи традиционалната прес-конференција на крајот на годината

Рускиот претседател Владимир Путин нема да ја одржи својата традиционална прес-конференција на крајот на годината, објави Кремљ, во услови на голем број руски воени неуспеси во Украина и санкции наметнати од Западот кон Москва. „Нема да има претседателска прес-конференција до почетокот на новата година“, рече портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков на телефонскиот брифинг, истакнувајќи дека …

Путин за прв пат нема да ја одржи традиционалната прес-конференција на крајот на годината Read More »