• препорачана

Животната приказна на Мишел Јео, првата Азијатка која освои Оскар за најдобра главна женска улога

Малезиската филмска ѕвезда Мишел Јео е првата Азијка која се закити со престижната филмска награда Оскар во категоријата „Најдобра актерка“, за нејзината улога во филмот „Everything Everywhere All at Once“. Јео, која е родена во Малезија, беше голема филмска ѕвезда во Кина пред да ја освои и светската филмска сцена. Шеесетгодишната актерска дива се прослави …

Животната приказна на Мишел Јео, првата Азијатка која освои Оскар за најдобра главна женска улога Read More »