23.8 C
Скопје

Tag : прекршување

Хроника

Две девојки приведени поради прекршување на полицискиот час во Тетово

Две женски лица се приведени вчера во Тетово зашто го прекршиле полицискиот час по 20 часот. Тие биле затекнати во непосредна близина на угостителски објект...
Вести Слајдер Хроника

Вкупно 36 прекршувања на забраната за движење и 434 санкции за неносење маска

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи (МВР) соопшти дека од 20:00 часот синоќа до 05:00 часот утрово 36 лица не ја почитувале забраната за движење, додека во...
Хроника

Приведени две лица поради прекршување на полициски час во Тетово

МИА Агенција
Полицијата во Тетово ноќеска привела две лица поради прекршување на полицискиот час во период од 22 часот до 5 часот утринава. Приведен е еден тетовчанец и еден скопјанец....
Хроника

Тројца мажи казнети со по 2.000 евра за прекршување на полицискиот час во Скопје

За кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе...
Вести Македонија Слајдер

МВР за изминатото деноноќие: Мерката „полициски час“ ја прекршија 22 лица, 657 казнети за неносење маска

Слободен печат
Од 22 часот синоќа до 5 часот утрово се констатирани 22 прекршувања на мерката „полициски час“, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР). Во текот на...
Вести Македонија Слајдер

Над 500 нови случаи на ковид-19: МВР бележи прекршувања на „полицискиот час“ и на препораките

Слободен печат
По порастот од над илјада новозаболени од ковид-19, вчера Министерството за здравство (МЗ) регистрира 541 нов случај на коронавирусот од направени 2.789 тестирања. Повеќе од...
Вести Македонија Слајдер

МВР: Триесет и две лица ја прекршија мерката „полициски час“ во изминатото деноноќие

Слободен печат
Триесет и две лица ја прекршиле забраната за движење во изминатото деноноќие, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР). Во текот на изминатото деноноќие, пак, на...
Вести Свет

Им упадна, им пронајде дрога и ги уапси: Германската полиција затекна 33 лица на забава и запечати напуштена зграда

Слободен печат
Полициите во Франција и во Германија приведоа и парично казнија учесници на недозволени забави кои ги прекршиле епидемиолошките мерки за сузбивање на пандемијата на ковод-19...
Вести Македонија

МВР: Казни за 409 лица за неносење маска

Слободен печат
На територијата на Република Северна Македонија, во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице се регистрирани 409 прекршоци,...
Вести Македонија

МВР: Казни за 358 лица за неносење на заштитна маска

Слободен печат
Во изминатото деноночие на територијата на Македонија се регистрирани 358 прекршоци на мерката за носење на лична заштита на лице, информира Министерството за внатрешни работи...