Tag : преговори за ЕУ

Вести Македонија Слајдер

Се стеснува просторот за уште едно „не“ од Брисел

Слободанка Јовановска
Странски функционери, дипломати и политичари го поздравија вчера донесувањето на Законот за јавно обвинителство, како знак дека Македонија исполнува тоа што е потребно и дека...
Вести Македонија

Париз официјално не ја открива својата позиција за денешниот министерски совет во Луксембург

МИА Агенција
Неколку часови пред денешниот министерски состанок во Луксембург, официјален Париз не ја открива својата позиција во однос на почетокот на преговорите за членството на Македонија...
Вести Свет

Мас: Одлуката на Бундестагот е важен сигнал

Слободен печат
Шефот на германската дипломатија Хајко Мас ја поздрави одлуката на Бундестагот да даде зелено светло за старт на преговорите за членство на Македонија и на...