• преговарачка рамка

Мицкоски очекува помош од претседателот за референдумот: Пендаровски да биде помудар од Ковачевски и да ги повика граѓаните да го поддржат

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека консултациите што ги прави партијата за референдумското прашање течат и многу скоро на следната седница на Извршниот комитет ќе се разговара на таа тема и јавноста ќе ги знае нивните чекори за референдумското изјаснување. -Коментирав дека имаме напредок во ставот на претседателот Пендаровски. Гледам дека и тој …

Мицкоски очекува помош од претседателот за референдумот: Пендаровски да биде помудар од Ковачевски и да ги повика граѓаните да го поддржат Read More »