• прегазено

Пронајдено возилото со кое беше прегазено 4 годишно дете во Струмица, возачот е во бегство

Пронајдено е возилото со кое беше прегазено четиригодишното дете во Струмица вчера во 17:35 часот, а возачот е во бегство, соопшти доцна синоќа портпаролката на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска. -Од страна на полициски службеници возилото е пронајдено и е во кругот на СВР- Струмица. Се преземаат мерки и активности за пронаоѓање на сторителот, рече Рендевска. Несреќата …

Пронајдено возилото со кое беше прегазено 4 годишно дете во Струмица, возачот е во бегство Read More »