• предложи

Филипче: Комисијата предложи учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите онлајн настава

Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на денешниот состанок со претставници на Министерството за образование и наука. Ова за МИА го изјави министерот за здравство Венко Филипче, кој рече дека за овој предлог на Комисијата треба …

Филипче: Комисијата предложи учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите онлајн настава Read More »