Tag : предизборни ветувања

Вести Ви Препорачуваме Економија

ПРЕДИЗБОРНИ ВЕТУВАЊА: Старите ветувања за гасификација, за Чебрен и за инспектори во ново руво

Весна Дамчевска
Ќе се изгради хидроцентралата „Чебрен“ , гасот ќе стигне во секој дом, ќе се зголеми бројот на инспектори што ќе ја контролираат животната средина, ќе има...
Вести Ви Препорачуваме Економија

ЕКОНОМСКИ ПРЕДИЗБОРНИ ВЕТУВАЊА: Партиите се наддаваат со плати и со пензии за граѓаните

Весна Дамчевска
Раст на БДП од 4 проценти, 600 милиони евра за поддршка на домашни и на странски инвестиции, 10.700 минимална пензија, 40 проценти раст на минимална...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ПРЕДИЗБОРНИ ВЕТУВАЊА: Информатика од 3-то одделение, видеонадзор во градинки, модерни студентски домови (ИНФОГРАФИК)

Михаило Донев
На 15 јули ќе се одржат предвремените парламентарни избори, а политичките партии во земјава веќе им ги претставија на граѓаните своите програми и ветувања за...
Вести Ви Препорачуваме Економија

ПРЕДИЗБОРНИ ВЕТУВАЊА: На ниедна од партиите не ѝ се чепка данокот на додадена вредност (ИНФОГРАФИК)

Весна Дамчевска
Партиите ги откриваат економските програми, но ниту една како антикризна мерка не го споменува намалувањето на данокот на додадена вредност. Ова веројатно е добра идеја,...
Вести Свет

ПОЧНУВА ПРЕДИЗБОРНИОТ ХАОС ВО БРИТАНИЈА: Корбин вети дека експресно ќе го реши Брегзит

Слободен печат
Лидерот на опозициските лабуристи во Велика Британија, Џереми Корбин, го даде своето прво големо ветување на почетокот на предизборната кампања во кралството, објави „Euronews“. Првиот...
Вести Свет

НЕ ГИ ИСПОЛНИЛ ПРЕДИЗБОРНИТЕ ВЕТУВАЊА: Градоначалник во Мексико врзан за браник се „повозе“ низ неговото село

Слободен печат
Единаесет луѓе се уапсени на југот на Мексико откако градоначалникот на нивното село насилно бил извлечен од неговата канцеларија, врзан за автомобил и влечен низ...