• пребројување

Правда за Албина: Хрватите покренаа петиција за повторно пребројување на гласовите

Не стивнуваат коментарите за настапот на хрватската претставничка Албина Грчиќ во полуфиналето на Евросонг. Многу странци застанаа во нејзина одбрана откако таа не се пласираше во финалето. На страницата „Community SumOfUs Petitions“ покрената е петиција за повторно пребројување на гласовите. Петицијата под називот „Правда за Албина – пребројување или директна квалификација“ досега ја потпиша повеќе …

Правда за Албина: Хрватите покренаа петиција за повторно пребројување на гласовите Read More »