позајмица Archives - Page 3 of 4 - Слободен печат

Tag : позајмица

Спорт Фудбал

Перишиќ не отпатува со Интер, оди на позајмица!

Слободен печат
Се очекува Перишиќ да се пресели во германскиот шампион за пет милиони евра со можност на крајот од сезоната да биде откупен за 20 милиони...
Спорт Фудбал

Тагува Сити, но и Баерн: Сане на терените после Нова година!

Слободен печат
После лекарските анализи се објавија информации дека Сане долго време ќе биде надвор од теренот. Првите најави дека премиерлигашкиот шампион ќе биде без германскиот репрезентативец...
Спорт Фудбал

Од Црвена Звезда на позајмица во Работнички (ФОТО)

Слободен печат
Крстевски доаѓа во Работнички како позајмен играч од редовите на српскиот шампион Црвена Звезда. Со „романтичарите“ потпиша договор на една сезона и ќе го засили...
Спорт Фудбал

ОСТАНАА 48 ЧАСА: Да, Кутињо оди на позајмица, но каде?

Слободен печат
Останаа уште 48 часа до крајот на преодниот рок, Тотенхем го гледа како можна замена за Кристиан Ериксен кој што е посакуван од Манчестер јунајтед....
Спорт Фудбал

Евертон е сериозен, на „Гудисон“ доаѓа и светски шампион

Слободен печат
Џибрил Сидибе кој со француската репрезентација лани ја освои светската титула наскоро се очекува да го облече дресот на „карамелите“. Според француските медиуми, играчот доаѓа...
Спорт Фудбал

Хамес Родригез ќе му биде соиграч на Елмас?

Слободен печат
Родригез на крајот од минатата сезона се врати од позајмицата помината во редовите на Баерн Минхен, имаше учинок од 28 натпревари и седум голови. Иако...
Спорт Фудбал

Евертон ги посакува услугите на Ристовски?

Слободен печат
Колку е реална сега оваа опција за Ристовски кој моментно се опоравува од повреда и тренира индивидуално, а во изминатиот период со неговите агенти беше...
Спорт Фудбал

Ќе мора на позајмица, Кутињо се сели во Премиер лигата!?

Слободен печат
Барселона го понудила Филипе Кутињо на две екипи од Премиер лигата на позајмица, а англиските медиуми откриваат дека една од нив е Арсенал. Шокантно звучи,...
Спорт Фудбал

Арсенал ја потврди позајмицата на Илиев (ФОТО)

Слободен печат
Во петокот ексклузивно за „Слободен печат“ изјави нашиот тренер Славче Војнески кој го води токму Серед го потврди трансферот на Илиев. Чуварот на мрежата (24)...
Спорт Фудбал

Војнески ни потврди: Се договоривме со Арсенал, доаѓа Илиев!

Слободен печат
Арсенал во меѓувреме ги објави имињата на играчите на кои менаџерот Унаи Емери ќе смета на пред-сезонската турнеја како подготовка за новата сезона. Меѓу нив...