Tag : посен

Магазин Храна

Израдувајте го семејството во изолација: Посен ролат со банани готов за 5 минути (ВИДЕО)

Слободен печат
За време на Големиот пост, израдувајте ги сите со овој вкусен десерт чија подготовка ќе ви одземе многу малку време, а неговиот вкус е несекојдневен....
Еспресо Храна

Совршено и едноставно јадење за посен ручек

Слободен печат
Ви претставуваме јадење совршено за периодот за постење – компир со коприва. Потребно ви е: –  еден до два килограми компири – 200 грама млади...
Еспресо Храна

Лесен и посен ручек – Печен зеленчук со просо

Слободен печат
За денес подгответе брз, лесен и посен ручек за целото семејство… – 1 модар домат – 1 тиквичка – 2 црвени домати – 2-3 зелени...