Tag : порнографија

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Креаторот на „Јавна соба“ заврши во огласник купи-продај

Мирослава Бурнс
Додека полицијата утврдува што имало во телефоните на двајцата скопјани што ја отвориле и менаџирале групата „Јавна соба“ на „Телеграм“, фотографијата на едниот од нив...
Вести Регион

Притвор од 30 дена за стилистот кој во Србија злоупотребувал малолетни момчиња

Слободен печат
Основниот суд во Нови Сад му одреди 30 дневен притвор на новосадскиот стилист Срѓан Швељо, кој се сомничи за три кривични дела, пренесува „Танјуг“. Швељо,...
Вести Македонија Слајдер

Малолетничката порнографија виртуелна, жртвите реални!

Мирослава Бурнс
Откако јавноста беше разбранувана од скандалозната група „Јавна соба“ на мобилната апликација „Телеграм“, каде што се споделуваат порнографски фотографии на малолетнички од Македонија, полицијата побара...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Администраторот на „Јавна соба“ е тинејџер: Групата изгуби контрола, не можев да ја избришам

Слободен печат
Откако се обелодени групата „Јавна соба“ на телекомуникациската апликација Телеграм, каде што се споделуваа порнографски фотографии и видеа од македонски девојки, од кои дел малолетни,...
Вести Регион

Уапсен маж кој на работа имал 50 гига порнографска содржина од деца

Слободен печат
Загрепската полиција соопшти, дека уапсила маж, кој на своето работно место, во својот компјутер имал 50 GB порнографија од деца и малолетни лица. Полицијата покрена...
Жена Магазин

Се обесила кога видела што има во телефонот на нејзиното момче бизнисмен! (ФОТО)

Слободен Печат
Лидија Робертс (21) се чувствувала повредено, откако на 9 јуни 2017 година открила недозволена содржина на уредот кој припаѓал на бизнисменот и нејзино момче Адам...
Вести Свет

Облекувајте се соодветно, избегнувајте порнографија: Нови правила за правилно однесување на кинеската Комунистичка партија

Слободен печат
Од буџетирање за свадби во рурални средини до соодветно облекување и избегнување на порнографија на Интернет, кинеската комунистичка паритија објави нови упатства за подобрување на...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Вие всушност гледате како ме силуваат! Го снимила најпознатиот филм за возрасни додека ѝ држеле пиштол вперен во главата

Слободен печат
Линда Лавлејс се прославила во 1972 година во еден од најпознатите филмови за возрасни, „Длабоко грло“. Филмот за жената која сфатила дека рецепторите за сексуално...
Вести Свет

Тајланд: Маж осуден на 374 ГОДИНИ ЗАТВОР поради порнографија со деца

Слободен печат
Маж од Тајланд (31) е осуден на рекордни 374 години затвор и парична казна од 26.000 долари поради трговија со деца кои ги користел за...
Вести Свет

ЕКСПЛОЗИЈА ОД ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА НА ИНТЕРНЕТ: Минатата година имало 45 милиони илегални снимки и фотографии

Слободен печат
Технолошките компании пријавиле експлозија на фотографии и видео снимки на кои сексуално се злоупотребуваат деца, од кои само минатата година биле идентификувани 45 милиони илегални...