Tag : полов напад

Слајдер Хроника

Скопјанец обвинет за полов напад врз 12-годишно дете

Слободен печат
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 39 години за кривично дело – Полов...
Хроника

Во простории на старо училиште силувано дете, ОЈО Гостивар бара притвор за сторителот

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, жител на гостиварско село, на возраст од 67 години за сторено кривично...
Хроника

Скопјанец извршил полов напад врз својата малолетна девојка

Слободен печат
СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.С.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил...
Хроника

Гостиварец уапсен на скопски аеродром за полов напад врз дете

Маријана Митровска
На Граничниот премин „Меѓународен аеродром – Скопје“ вчера од слобода е лишен Џ.С.(69) од с.Чајле, гостиварско, затоа што при проверка било констатирано дека се наоѓа...
Хроника

Приведен 66-годишен маж од Виница, осомничен за полов напад врз малолетно лице под 14 години

Слободен печат
Полициски службеници вчера во Виница го лишиле од слобода 66-годишниот виничанец Л.И. поради постоење основи на сомнение дека сторил полов напад врз малолетно лице. Вчера...
Хроника

ОЈО отвори постапка против едно лице за полов напад врз дете

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека извршило полов напад врз дете кое не наполнило 14 години....
Хроника

Татко пријавил дека стружанец извршил полов напад врз неговата ќерка

Слободен печат
Педесет и две годишен стружанец на 26.08.2019 во 19.30 часот во ПС Струга,  пријавил дека дваесет и четиригодишен жител од с.Подгорци, струшко, извршил полов напад...
Хроника

Кривична за малолетник од Скопје

Скопската полиција поднесе кривична пријава против 14-годишник од Скопје кој е осомничен за кривично дело полов напад врз дете. Според МВР тој на 11 овој...