5 C
Скопје

Tag : поларен вртлог

Магазин Магазин слајдер Технологија

Сибирскиот поларен вртлог поминува низ Европа и носи ниски температури

Слободен печат
На Северна Америка, Европа и Азија им се заканува студен бран сличен на оној во 2014 година, кога температурата во Чикаго падна до -27 степени...