-1 C
Скопје

Tag : погача

Магазин Магазин слајдер Семејство

Зошто за Василица се крши погача со паричка?

Слободен печат
Иако кај нас обичаите налагаат тоа да се прави на бадниковата вечер, сепак во некои делови од земјава адетот со кршењето на лепчето или погачата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Ана и Бастијан со празнична погача го честитаат Божиќ

Слободен печат
Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер испратија божиќна честитка и со фотографија покажаа како го слават Божиќ во нивниот дом. Поранешната тенисерка и поранешниот...